Dziękujemy! Za nami pierwsze spotkanie

Dodano: 05.03.2021 / Sekcja:
baner dzielnic Czechowice i Łabędy

Choć czasu na rejestrację nie było wiele, udało się! Blisko 40 osób spotkało się online na Zoomie, by porozmawiać o Łabędach i Czechowicach. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom, z zaangażowaniem wypowiadającym się o plusach i minusach swoich dzielnic. Mocno wybrzmiały kwestie lepszego skomunikowania z centrum miasta, inwestycji drogowych, przyspieszenia wymiany tzw. kopciuchów, ochrony  oaz zieleni i pielęgnacji drzew, rozkręcenia sfery lokalnej kultury czy znalezienia nowej, lepszej formuły na duże inwestycje w dzielnicach.

Rozmowom przysłuchiwali się  przedstawiciele kierownictwa miasta, w tym nadzorujący prace nad strategią Gliwice 2040 I zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok oraz wiceprezydentki Aleksandra Wysocka i Ewa Weber, a także radni miejscy i dzielnicowi, reprezentanci miejskich jednostek. Zgłoszone moderatorom Państwa pomysły i uwagi zostaną przekazane grupom roboczym, które przy wsparciu doświadczonych ekspertów w danej dziedzinie przygotują na ich podstawie propozycje zapisów odnośnie wizji Gliwic za 20 lat.

Dziękujemy i zapraszamy do rejestracji na kolejne spotkania – najbliższe poświęcone będzie  sprawom Sośnicy i Ligoty Zabrskiej.