Aktualności | Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością - spotkanie z Arturem Barcisiem

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością - spotkanie z Arturem Barcisiem

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością - spotkanie z Arturem Barcisiem

Opublikowane: 09.05.2023 / Sekcja: Niepełnosprawność 

Trwają Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością. W środę 10 maja 2023 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Biblioteki Centralnej (ul. Kościuszki 17) na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteka łączy”. Tym razem gościem będzie Artur Barciś – reżyser, aktor teatralny filmowy i telewizyjny. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy, możliwe jest także skorzystanie z pętli indukcyjnej, a obiekt jest dostępny architektonicznie.

Artur Barciś jest absolwentem łódzkiej PWSFTviT. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Grał na deskach Teatru na Targówku oraz Teatru Narodowego, a od 1984 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Szerszej publiczności znany jest z „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, a także z ról komediowych z seriali telewizyjnych „Miodowe lata” i „Ranczo”. W swoim zawodowym dorobku ma także wiele wybitnych ról dramatycznych. O swojej pasji do aktorstwa mówi: Zawód jest, obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy. Barciś to artysta wszechstronny. Występował w przedstawieniach muzycznych, jego umiejętności wokalne doceniono podczas III  Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta od ponad 20 lat zajmuje się też reżyserią teatralną, realizując przede wszystkim spektakle komediowe i muzyczne. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Złotej maski” za reżyserię spektaklu „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska.


Wydarzenie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.