Fot. Freepik
Szansa na rozwijanie kompetencji gliwickich uczniów. Ruszyły zapisy do pionierskiego projektu
Opublikowane: 24.09.2024 / Sekcja: Miasto OświataPojawiła się ciekawa propozycja dla maturzystów, zainteresowanych studiowaniem na kierunkach kształcących specjalistów do pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych na Śląsku. „Rozwijanie kompetencji z sektora NUB wśród uczniów z LO z podregionów: rybnicki, gliwicki, bytomski, katowicki i sosnowiecki" – to tytuł innowacyjnego projektu, którego realizację rozpoczęła właśnie Politechnika Śląska w partnerstwie z Syntea S.A.
Propozycja Politechniki Śląskiej związana jest z kompleksowym wsparciem licealistów przygotowujących się do podjęcia studiów i oferuje młodym ludziom bezpłatne korepetycje z takich przedmiotów jak: informatyka, matematyka, fizyka, chemia, biologia czy geografia. Przyszli maturzyści mogą też liczyć na doradztwo zawodowe oraz pomoc w wyborze studiów, kursy przygotowawcze na studia, a także specjalistyczne warsztaty na uczelni. Dodatkowo do wyboru mają certyfikowane kursy specjalistyczne z zakresu kwalifikacji rynkowych, zgodnie z ustawą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Wezmą też udział w warsztatach wspierających rozwój zielonych kompetencji i kompetencji przyszłości.
Na realizację projektu ze środków FESL 10.25. uzyskano dofinansowanie w wysokości niemal 14 mln zł. Przedsięwzięcie zainaugurowała konferencja pt. "Nowoczesne usługi biznesowe - przyszłość i rozwój kompetencji", nad którą patronat honorowy objęli: Minister Nauki, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Rektor Politechniki Śląskiej. Wydarzenie to zgromadziło ponad 50 uczestników - dyrektorów liceów ogólnokształcących, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i Śląskiego Kuratorium Oświaty. Konferencję otworzyła prof. Aleksandra Kuzior, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz kierownik projektu, która przedstawiła główne założenia proponowanego wsparcia uczniów liceów ogólnokształcących. W części plenarnej swoje wystąpienia mieli także dr Tomasz Huk, wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Piotr Fałek, prezes zarządu Syntea S.A.
Rekrutacja do projektu już ruszyła. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy na adres kompetencjenub@polsl.pl. Informacje można też uzyskać pod numerami telefonów: 510-998-871 oraz 507-025-235.
(pik)