Aktualności | Czas na niezbędne prace w Palmiarni

Czas na niezbędne prace w Palmiarni

Fot. G.Ożga/UM Gliwice

Czas na niezbędne prace w Palmiarni

Opublikowane: 13.06.2024 / Sekcja: Miasto 

Uwaga, miłośnicy gliwickich tropików! To ostatnia szansa, by przed wakacjami zajrzeć do ulubionego obiektu w parku Chopina. Od 17 czerwca do 30 sierpnia Palmiarnia Miejska będzie nieczynna z powodu przerwy technologicznej, podczas której będą prowadzone konieczne remonty i modernizacje. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny celowo zaplanowano je na najcieplejsze tygodnie w roku. 

Przerwy technologiczne są konieczne i celowo planowane latem, w czasie najbardziej sprzyjającym bezpieczeństwu roślin. Od 17 czerwca do 30 sierpnia w Palmiarni Miejskiej sporo będzie się działo. Zostaną przeprowadzone prace, dzięki którym po wakacjach odwiedzający to miejsce będą przebywać w bardziej komfortowych warunkach, a rośliny zyskają jeszcze przyjaźniejszą przestrzeń do wzrostu, rozwoju i kwitnienia, by w pełnej krasie cieszyć oczy gości. 

Zaplanowano modernizację ścian oraz naprawy i konserwacje infrastruktury pawilonu tropiku oraz kaktusów i sukulentów, m.in. czyszczenie mechaniczne i malowanie konstrukcji kratowych i węzłów, wykonanie obudowy elewacji z płyt z poliwęglanu z wypełnieniem ram okiennych, montaż mechanizmów otwierających okna i obróbki blacharskie szczytu ścian, a także montaż wiatrołapu i stolarki drzwiowej. Dodatkowo, renowacji poddane zostaną cokoły, a zadaszenie uszczelnione. Inwestycja będzie kosztować ponad 3,4 mln zł. Środki na realizację pochodzą z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności.  (mf)