Aktualności | Coraz bliżej święta!

Coraz bliżej święta!

Fot. M. Buksa/ CKV

Coraz bliżej święta!

Opublikowane: 06.12.2023 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Radosne odwiedziny świętego Mikołaja, roztańczone kolorowe Elfy, wyjątkowe show z wykorzystaniem piasku i baniek mydlanych i występy artystów bezpośrednio związanych z naszym miastem.  Tak minął pierwszy weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

W pierwszą jarmarkową sobotę scena należała do artystów bezpośrednio związanych z Gliwicami. Na początek w ruch poszły pompony i pałeczki a przed gośćmi wystąpiły uzdolnione Mikołajki, czyli Mażoretki Pantery CKV. Następnie w świąteczny klimat wprowadził wszystkich „Kiermasz Świątecznych Piosenek”, czyli Koncert Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz występ „Prywaciarzy Świątecznie”.
Również w niedzielę na Rynku sporo się działo. Magiczne show w bajkowej scenerii… mydlanych baniek w wykonaniu  artystek z Ukrainy i najlepsza zabawa przy największych hitach z filmu ,,Kevin sam w domu” to tylko niektóre z atrakcji, w których chętnie uczestniczyli mieszkańcy.

Było magicznie, radośnie i świątecznie!

Przed nami jeszcze dwa niezwykłe weekendy w ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, a każdy będzie obfitował w inne świąteczne propozycje kulturalno-rozrywkowe, niespodzianki muzyczne, ciekawe spotkania i różnorodne atrakcje. 

9 grudnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych Centrum 3.0 zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania na gliwickim Rynku. Na scenie wystąpią Ewa Aksamit wraz z gliwickim zespołem Velveteve oraz zespół LOR – cztery utalentowane muzycznie dziewczyny z Krakowa, tworzące folkową, subtelną muzykę. Podczas imprezy przedstawiciele organizacji i wolontariusze odbiorą pamiątkowe dyplomy, a mieszkańcy otrzymają słodkie upominki, przygotowane przez grupę artystyczną Galimatias. Będzie też okazja do przeobrażenia się w #niezawodnego superbohatera i zrobienia sobie zdjęcia na wyjątkowej fotościance. Na tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu działalności związanej z wolontariatem czekać będą pracownicy Centrum 3.0, którzy przy ciepłej herbacie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Większość jarmarkowych  atrakcji jest jednak dostępna codziennie: świąteczna ciuchcia, karuzela wiedeńska, wieża serwująca aromatyczne grzane wino, rozświetlone koło młyńskie – to wszystko czeka na Was nie tylko w weekendy. Nie zapominajcie o świątecznych stoiskach pełnych oryginalnych propozycji na prezenty dla bliskich. Zachęcamy, aby w tym niezwykłym czasie pomyśleć też o sobie!  

Stragany czynne są od niedzieli do czwartku w godz. 12.00 – 20.00 a w piątki i soboty w godz. 12.00–22.00.
Koniecznie zanurzcie się w magicznym klimacie tegorocznego jarmarku! Do zobaczenia!
 

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy